13 آبان

بسیاری از مشتریان محترم شامپو ضد ریزش موی آناژن سوال میکنند که موهای ما چه نوع مویی است و آیا موی ما چرب است یا خشک و یا معمولی ؟ در این مطلب ما به بررسی نحوه تشخیص موی چرب از خشک میپردازیم . قبل از آن باید گفت شامپو ضد ریزش مو آناژن مخصوص افرادی است که پوست و موی چرب دارند و عملا برای افرادی که دارای موی خشک و ریزش مو هستند تاثیری ندارد و حتی باعث خشکی بیشتر موهای انها خواهد شد .

برای اینکه بفهمیم موهای ما جزو چه دسته ای است که شامل: چرب، خشک و نرمال می باشد طبق مواردی که در این بخش از مجله پزشکی دکتر سلام آموزش می دهیم موها و پوست سر خود را بررسی کنید. جهت شناسایی و شناخت نوع موهای خود، به حمام رفته و به خوبی موهای خود را شستشو دهید. موهای خود را در یک حوله بپیچید و با فشار آهسته دست روی حوله موها را خشک کنید. موها و کف سر را به هیچ وجه ماساژ ندهید. پس از چهل و هشت ساعت قسمتی از موهای فرق سر را کنار زده و با نوک انگشت بر روی پوست سر بکشید . بعد انگشت را دقیقاً بررسی کنید.

۱٫ موهای چرب:
اگر نوک انگشت کاملاً چرب و براق شده باشد در این صورت پوست سر شما چرب است و شما باید از شامپوهایی که برای موهای چرب در بازار و داروخانه ها موجود است استفاده کنید.

۲٫ موهای خشک:
در حالت دوم انگشت نه تنها چرب و براق نمی شود بلکه زبری در زیر انگشت حس می شود که در این صورت مو خشک به حساب می آید. اگر دارای موهای خشک هستید از شامپوهایی که برای موهای خشک ساخته شده اند استفاده کنید.

۳٫ موهای نرمال و طبیعی:
در حالت دیگر در پوست انگشتان چیزی حس نمی کنید. در این حالت موها نرمال و طبیعی هستند. در صورتی که دارای چنین مویی هستید می توانید از شامپوهای معمولی استفاده کنید.

استفاده از شامپو بر اساس جنس مو امری مهم بشمار می آید با آموخته هایتان می توانید نوع شامپو را برای پوست سر و مویتان انتخاب کنید. بر روی اکثر شامپوها ذکر شده است: برای موهای چرب، خشک و یا معمولی.

حال میتوانید این امتحان را انجام دهید و پس از بررسی موهای خود و تشخیص نوع موی خود نسبت به خرید شامپوی مورد نظر خودتان اقدام نمایید .

دیدگاه ها(02)

دیدگاه بگذارید